100% "U" - Episodul 78 - Pregătiți de finală?

100% "U" - Podcast tekijän mukaan Vasile Racovitan & Alin Sutea

Pentru prima dată după opt ani, Universitatea e în semifinalele Cupei României. Deseară, de la ora 19:00, elevii lui Ioan Ovidiu Sabău întâlnesc UTA Arad, pe noul gazon de pe Cluj Arena și în fața unor tribune ce se anunță extrem de fierbinți. 90 de minute, plus eventualele prelungiri și nedoritele penalty-uri, pentru un obiectiv care, acum șapte ani, când drumul abia reîncepea din Liga a IV-a, părea imposibil: finala Cupei României, de la Sibiu. În episodul de azi am vorbit despre ultimele informații din cele două tabere înaintea partidei de pe Cluj Arena, despre biletele vândute până aseară, dar și despre înfruntarea din semifinalele Ligii Naționale de baschet, dintre "U" BT și Rapid București care-i are pe clujeni în avantaj, după victoria categorică din primul meci. Așadar, azi e totul despre "U"! Ne vedem în tribune! Până atunci, audiție plăcută!